top of page

Oriflame Üyeliği Hakkında Merak Ettikleriniz

Oriflame Üyeliği Hakkında Merak Ettikleriniz

Oriflame üyeliği, günümüzde oldukça basit bir şekilde g

alan başvuru formunun doldurulması yeterlidir. Oriflame Üyeliği Hakkında Merak Ettikleriniz hakkındaki her soru için Oriflame internet sitesinin kullanılabilirliği gibi Oriflame müşteri hizmetleri de aranabilmektedir. Müşteri hizmetleri, hem Oriflame müşterilerine hem de danışmanlarına hafta içi her gün 09.00- 18.00 saatleri arasında hizmet sağlamaktadır.


Oriflame Üyelik Hediyeleri Nelerdir?

Oriflame’a üye olanların hediyeleri, kendilerine 3 ay olmak üzere, her ay birer tane olarak gönderilen hediyelerdir. İlk ay hediyesi Joyce Rose EDT Parfüm, ikinci ay hediyesi Çilekli Care ve M&H El ve Vücut kremi ve üçüncü ay hediyesi Eclat Amour EDT Parfüm olarak belirlenmiştir. Bunların yanında Oriflame’a üye olmuş kişilerin tümü için verecekleri tüm siparişlerde %30 indirim imkanı kendilerine tanınır. Dönemsel olarak bunlara benzer pek çok avantajlı hediyeleri mevcuttur.
Oriflame Üyelik Girişi Nasıl Yapılır?

Oriflame üyelerinin giriş sistemi, Oriflame resmi sitesi üzerinde yer almaktadır. Üyeliklerini tamamlayan her kişi için bir üye numarası ve hesap şifresi verilir. Üye numarası yerine üyelik esnasında kullanılan e-mail adresi de kullanılabilir. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş mantığı ile çalışan siteye kolay bir şekilde giriş sağlanabilir.


Oriflame Üye Olma Nasıl Yapılır?

Oriflame üyeliğinin oluşturulması, kolay bir şekilde online olarak yapılan işlemler arasında yer alır. Oriflame üyeliği için firma tarafından talep edilen şu bilgilerin girilmesi ve "Telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici cihazlar, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti(SMS), gsm hatları veya diğer türden iletişim sistemleri ve benzeri servisler ile veri, ses veya görüntü içeren ticari elektronik iletiler gönderilmesine onay veriyorum." İle beraber “Eşimin veya benim Oriflame’e daha önce kayıt olmadığımızı veya son kaydımızın üzerinden 6 ay geçtiğini teyid ederim. Güncel Şartlar & Koşullar ve Güncel Gizlilik Politikası'nı okudum ve kabul ediyorum.” Seçeneklerinin onaylanması gereklidir:

 • E-posta

 • Şifre

 • Cinsiyet

 • İsim

 • Soyisim

 • Doğum Tarihi

 • T.C. Kimlik Numarası

 • Cep Telefonu Numarası

 • Adres Bilgileri (Adres, İlçe ve Şehir)

 • Sponsor Bilgileri (Opsiyonel)


Oriflame Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Oriflame danışmanlık üyeliği iptali, firmaya “Üyelik iptali formu” adı verilen bir formun teslim edilmesi ile gerçekleşebilir. Üye olan kişiler, üyeliklerinin onaylanmasından sonra 12 ay içinde eğer bir sipariş dahi vermezlerse, siparişleri otomatik olarak silinecektir. Üyeliğin ve üyelik iptallerinin ücretli olmamasından dolayı, üyelik iptali esnasında kişilerden herhangi bir ücret talep edilemez. Üyeliğin iptal edilmesi için talep edilen form şu şekilde doldurulmalıdır:

 • “Ben( ...üyelik ismi...) Danışman No(...) bu formla kaydımın iptal edilmesini istediğimi beyan ederim (kayıt numarası, kayıt tarihi)

 • İmza ve Tarih”


Oriflame Üye Olunca Ne Olur?

Oriflame üyeliğinin oluşturulması sonucu, şahsi olarak üye olmuş kişileri “danışman” sıfatını alırlar. Her ay, beyan ettikleri adrese ücretsiz yeni ay katalogu gönderilir ve kişilerin sipariş sağlama imkanı mevcuttur. Oriflame Üyeliği Hakkında Merak Ettikleriniz, üyeliğin başka ne imkanlar sağladığı olabilir. Oriflame üyesi olan kişiler, her ay satışını gerçekleştirdikleri ürünlerden yüzde alırlar. Bu yüzde de kendilerine 5.000 TL ile 5.000.000 TL arasında bir gelir sağlayabilir. Danışmanların tümü için Oriflame uluslar arası konferanslarına katılma imkanı verilir. Bununla beraber, uzun süre boyunca üye kalan ve çalışmalarını sürdüren kişiler için ruhsatlı araba imkanları da sunulmaktadır.


Oriflame Yüzde Kaç Kazandırıyor?

Oriflame kazanç seviyeleri, danışmanların aylık olarak sağladıkları satışlara göre belirlenir. Oriflame, her bir ürünü için bir BP yani alışveriş puanı belirlemiştir. Güncel olarak belirlenmiş olan BP puanları, üyelerin seviyelerine göre değişiklik gösterir. Bununla beraber, üyelerin durumlarına bağlı olarak ürünlerden alacakları kar oranları da değişiklik gösterecektir. Üyeler, satışlarını ne kadar fazla yapmaya başlar ve ne kadar aktif olurlarsa o kadar fazla BP kazanacak, kazandıkları BP değerleri de kendilerine TL olarak sağlanacaktır.


Oriflame Üyeliği Hakkında Merak Ettikleriniz
Oriflame Üyeliği Hakkında Merak Ettikleriniz


Oriflame Satış Yapma Zorunluluğu Var Mı?

Oriflame satış zorunluluğu, hiçbir üyesi için yoktur. Oriflame katalog ürünlerinden indirimli olarak yararlanabilmek için üye olmak gereklidir. Ancak üye olan kişilerin belirli bir süre içinde belirlenmiş bir kota dahilinde satış yapma gibi bir zorunlulukları mevcut değildir.


Oriflame 1 Puan Kaç TL?

Oriflame’da 1 alışveriş puanı, yaklaşık olarak 1,6 TL değerindedir. 1 birim değeri üzerinden yapılan toplam alışverişe göre oranlanır ve hesaplanır. Satışların sonucunda kişilerin kazanmış oldukları puanlar karşılığı olan liralar, hesaplarına aktarılır.


Oriflame Üst Danışman Nasıl Olunur?

Oriflame üst danışman olma işlemi için kişilerin performans iskontolarına bakılmaktadır. Performans iskontosu, Oriflame satış danışmanlarının aylık performanlarını göstermektedir. Performans iskontosu %24 seviyesine ulaşan, yani aylık 6.600 ile 9.999 BP arasında satış sağlamış olan kişiler üst danışman olma hakkına sahip olurlar. Üst danışman olmuş olan kişilerin otomatik olarak aylık kazançlarında da artış sağlanır.


Oriflame Para Kazandırır Mı?

Oriflame kazançları, satış danışmanlarının aylık sağladıkları gelirlere göre belirlenmektedir. Firma, hiçbir danışmanı için satışı zorunlu kılmaz. Ancak sağladıkları satışlar karşılığında da kendilerine bir gelir sağlamaktadır. Güncel olarak firma tarafından aylık kazanılmış olan puanlar, performans iskontoları ve karşılığında kendilerine verilen ücretler şöyle sıralanmıştır:

 • 500-999 BP, %4 seviyesinde: 75 TL- 150 TL

 • 1.000 -1.999 BP, %8 seviyesinde: 300 TL- 590 TL

 • 2.000- 3.999 BP, %12 seviyesinde: 885 TL- 1.770 TL

 • 4.000 TL - 6.599 BP, %16 seviyesinde: 2360 TL- 3890 TL

 • 6.600 - 9.999 BP, %20 seviyesinde: 4860 TL- 7360 TL

 • 10.000 BP ve üzeri, %24 seviyesinde: 8835 TL ve üzeri


Oriflame Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Oriflame ödemelerinin yapılması veya firma tarafından isimlendirildiği şekli ile Oriflame fatura ödemeleri, iki farklı şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunlardan ilki, sipariş anında kredi kartı ile danışman sistemi üzerinden siparişlerin oluşturulmasıdır. Sipariş verilirken işlem sonuna gelindiği anda kredi kartı ile tek çekim ödeme gerçekleştirilebilir. Diğer yöntem ise anlaşmalı bankalar ile kolaylıkla hesaba para gönderme seçeneği ile yapılmaktadır. İstenen tutar, ATM ya da şubeler aracılığı ile beraber hesaplara yatırılır ve kolaylıkla fatura ödeme işlemleri otomatik gerçekleştirilir. Oriflame şirketinin anlaşmalı olduğu bankalar güncel olarak şöyle sıralanmıştır:

 • ING Bank

 • Akbank

 • TEB

 • İş Bankası

 • Ziraat Bankası


Oriflame Para İadesi Nasıl Yapılır?

Oriflame para iadesinin sağlanması, ürünlerin satın alındığı danışmanlar ile iletişime geçilmesi sonucunda gerçekleşmektedir. Oriflame Üyeliği Hakkında Merak Ettikleriniz konusunda firmaya en çok iletilen konular arasında yer alır. Oriflame, ürünlerini satın alan ancak kullanılmış olsa dahi memnun kalmayan müşterilerinden ürünlerini geri aldığı gibi para iadelerini de gerçekleştirmektedir. Bunun için kişilerin ürün danışmanları ile iletişime geçmeleri ve danışanların satın alınmış olan ürünler için “ürün iade başvurusu” yapmaları gereklidir. Başvuru sonucunda kolaylıkla ürün ve para iadesi sağlanacaktır.


Opmerkingen


bottom of page