top of page

Oriflame Rimel

Oriflame Rimel

Oriflame’ın rimel ürünleri, kirpiklerinin daha hacimli ve şekilli görünmesini isteyen kişiler tarafından tercih edilen ürünlerdir. Oriflame rimel ürünleri, günümüzde doğal ve bitkisel şekilde üretim yapmasından dolayı daha fazla rağbet görmekte olan ürünlerdendir. Firma tarafından üretilen ürünlerin içeriğinde sağlığa zararlı maddelerin olmaması ile beraber güvenle kullanılabilir.

Oriflame Rimel Fiyatları Ne Kadardır?

Oriflame rimellerinin ücretleri, güncel olarak firma tarafından sağlanmakta olan satışları için şöyle sıralanmıştır:

 • THE ONE 5'i 1 Arada Wonder Lash XXL Suya Dayanıklı Maskara: 219,00 TL

 • THE ONE The ONE 5’i 1 Arada Wonder Lash Maskara: 219,00 TL

 • THE ONE The ONE 5’i 1 Arada Wonder Lash Suya Dayanıklı Maskara: 219,00 TL

 • THE ONE 5'i 1 Arada Wonder Lash XXL Maskara: 219,00 TL

 • THE ONE Çift Etkili Maskara: 259,00 TL

 • THE ONE IN ACTION Suya ve Tere Dayanıklı Maskara: 219,00 TL

 • GİORDANİ GOLD Angel Caress Lengthening Maskara: 329,00 TL

 • GİORDANİ GOLD Volumising Fortemente Maskara: 329,00 TL

 • GİORDANİ GOLD Giordani Gold Incredible Length Potion Maskara: 329,00 TL

 • ONCOLOUR OnColour Multiple Lash Maskara: 139,00 TL

 • ONCOLOUR OnColour Length Up Maskara: 139,00 TL

 • ONCOLOUR OnColour BIG Lash Maskara: 139,00 TL


Oriflame Rimel Çeşitleri Nelerdir?

Oriflame’ın rimel türleri, firma tarafından üretimi yapılmış 3 marka dahilinde toplam 12 adettir. 12 farklı maskara türü olan Oriflame, kirpiklerine farklı şekiller vermek isteyen herkes için farklı ve uygun türde maskaralar üretmektedir.


Oriflame Mavi Maskara Nedir?

Mavi renkli maskara ürünü, maskaranın kirpikleri mavi renge dönüştüren ürünüdür. Mavi renkli maskara ile klasik makyajlar değil ancak çok renkli makyajlar yapılmaktadır. Bunun için farklı makyaj fikirlerine açık olan kişiler tarafından daha fazla tercih edilen ürünler arasında yer alır.


Oriflame Suya Dayanıklı Maskaraları Hangileridir?

Oriflame’ın suya dayanıklı rimelleri, firmanın aktif olarak üretmekte olduğu 12 maskaradır. Oriflame, günümüzde suya dayanıklılığı olmayan hiçbir maskara üretimini yapmamaktadır. Bundan dolayı da oriflame rimel almak isteyen herkes, hangi rimeli istiyorlarsa suya dayanıklı olmadıkları düşüncesi ile satın almaktan vazgeçmek durumunda değillerdir.


Oriflame Rimelleri Nerede Satılır?

Oriflame rimellerinin satış yerleri, başta Oriflame resmi internet sitesi ve satış danışmanlarıdır. Bu iki kanal üzerinden satın alınabildiği gibi internet üzerinde çeşitli platformlar da Oriflame ürünlerinin satışını yapabilme imkanına sahiplerdir. Rimel satın almak isteyen kişiler, nereden isterlerse oradan rimellerini satın alabilirler.


Her Gün Rimel Sürersek Ne Olur?

Rimelin her gün kullanımı, bazı dermatologlar için oldukça zararlı alışkanlıklar arasında yer almaktadır. Bir kişinin her gün rimel kullanma durumu, zamanla kirpiklerinin dökülmesine kadar neden olabilir. Ancak bazı uzmanlar, her gün rimel kullanmanın göz sağlığına ve hijyenine dikkat edildiği sürece herhangi bir sağlık sorununa neden olmayacağını savunmaktadırlar. Rimelin kimyasal bir madde olduğu göz önünde bulundurulursa, her gün sürdüğü rimeli gözünde çok uzun süre tutan kişiler için bir süre sonra göz sorunlarının oluşabileceğini söyleyebiliriz.


Rimel Kaç Ay Kullanılabilir?

Rimellerin kullanım süreleri, her marka için kapaklarının açılmalarından sonra 6 ay olarak bilinir. Kapağı açılmış ve kullanılmakta olan rimeller, 6 ayı geçmelerinden sonra kurumaya başlayacaklardır. Kurumuş rimellerin kirpiklere uygulanması da sağlıklı değildir. Bunun için rimellerin satın alınmalarından sonra eğer kullanılmayacaklarsa, kullanma tarihlerine kadar kapalı tutulmaları tavsiye edilmektedir. Eğer paketli şekilde muhafaza edilmiş rimeller mevcutsa, 2 yıla kadar paketli şekilde kendi orijinal hallerini muhafaza ettikleri söylenebilir.


Kirpiklere Rimelden Önce Ne Sürülür?

Kirpiklere rimel uygulamasından önce sürülmesi gereken bir şey aslında zorunlu değildir. Makyaj yapmadan önce cildin altına makyaj bazları veya nemlendiricilerin uygulanması durumu gibi bir şey rimeller için geçerli değildir. Ancak makyaj yapan bazı kimseler, kirpiklere rimel uygulamasını yapmadan önce pudra uygulamaktadırlar. Bu uygulamalarının amacı kirpiklerin daha uzun durmasıdır. Pudra ayrıca rimelin gözden de akmamasını sağladığı için günümüzde fazlaca tercih edilen durumlar arasında yer alır.


Rimel İle Uyumak Zararlı Mı?

Rimeli çıkarmadan uyumak, oldukça zararlı olduğu bilinen durumlar arasında yer alır. Tıpkı cilt makyajının çıkarılmadan uyunması gibi, rimelle uyumak da kirpiklerin sağlığı açısından oldukça zararlıdır. Rimelin gerektiği saatten fazla kirpikler üzerinde kalması, kirpiklerin havasız kalmasına ve kısa süre içinde fazlaca dökülmeye başlamasına neden olacaktır. Kirpiklerinin sağlıklı bir şekilde uzamasını ve dökülmemesini isteyen kişilerin uyumadan önce rimellerini çıkarmaları gereklidir.


Bozuk Rimel Nasıl Anlaşılır?

Rimellerin bozulduğunun anlaşılması, aslında oldukça basittir. Hangi marka olursa olsun rimellerin içeriğinde kirpiklere hacim verilmesini sağlayan sıvı, zaman içinde hava ile teması sebebi ile kurumaya başlar. Bu kurumanın başlaması ile beraber rimellerin bozuk olduğu anlaşılabilir. Oriflame rimel gibi ünlü rimel markalarının tümü, kurumuş rimellerin kullanımını önermez. Kurumuş rimeller, kirpikleri kırabilir ve dökebilirler. Bu gibi durumların yaşanmaması için kuru ve bozulmuş rimellerin kullanımından uzak durmak önemlidir. Kuru rimellerin kullanımını kolaylaştırmak amacı ile bazı ürünler mevcuttur ancak bunların da rimele koyulması içerdiği maddelerin bozulmasına neden olacaktır.


Oriflame Rimel
Oriflame Rimel


Comments


bottom of page