top of page

Oriflame Kayıt / Üyelik İşlemleri ve Avantajları

Güncelleme tarihi: 28 Tem 2023

Oriflame Kayıt / Üyelik İşlemleri ve Avantajları

Oriflame kayıt işlemini başlatın ve parlak yeni bir geleceğe doğru heyecan verici bir yolculuğa başlayın! Bir marka ortağı olarak size harika görünme, para kazanma ve eğlenme şansı sunulur. Misyonumuz hayalleri gerçekleştirmektir ve bu, size yaşamlarınızı daha iyi hale getirmeniz ve bireysel hedeflerinize ulaşmanız için gerekli araçları ve ilhamı vermek anlamına gelir.

Kendi kendinize motive misiniz, harika fikirleriniz var mı ve yeni bir meydan okuma mı arıyorsunuz? Oriflame'de insanları hem kişisel hem de profesyonel olarak büyümeleri için güçlendiren teşvik edici ve girişimci bir çalışma ortamına sahibiz. 62 ülkede 7000'den fazla çalışanımızla, bulunduğumuz birçok ülkeden birinde size çok çeşitli kariyer fırsatları sunmaktan gurur duyuyoruz.


Oriflame Kayıt Sonrası Fırsatları Keşfedin

İlgili Kalın: Doğanın, bilimin ve trendlerin en iyilerini bir araya getiren yüksek kaliteli İsveç güzellik ürünlerimize doğrudan erişimle en son trendler hakkında bilgi edinin.

Tutkunuzu karlı hale getirin: Oriflame'in en sevdiğiniz kozmetik ürünlerinde %23 tasarruf ederken, müşterilere sattığınız her şeyden %30 kâr elde edin

Güzellik Uzmanı Olun: Güzellikte en son ve en iyiler üzerine sertifikalı güzellik ve cilt bakımı eğitimleri sunuyoruz.


Ürün satın: Oriflame sipariş işlemlerinde %30 kâr elde etmek için Oriflayme.com'a gidin veya kataloğumuzdaki ürünleri arkadaşlarınıza ve ailenize tavsiye edin

Daha fazla para kazanın: Arkadaşlarınızı Oriflame üyelik için davet edin ve kendi işlerini kurmaya davet edin. Ücretsiz iş eğitimlerimizle nasıl yapacağınızı gösterelim

Kendi işinizin patronu olun: Kendi çalışma programınızı yapın, kendi çalışma saatlerinizi belirleyin, evden çalışın, çevrimiçi çalışın, bağımsız olun

Dünyayı Gezin: Oriflame yıl boyunca size eğlenceli ve heyecan verici seminerlere, etkinliklere, partilere ve uluslararası konferanslara katılmak için egzotik yerlere seyahat etme şansı verir.

Oriflame Ailemize Katılın:Her zaman sizi destekleyen ve sizi yeni insanlarla ve Oriflame ile harika deneyimlerle tanıştıran bir topluluğa sahip olacaksınız.

Sürdürülebilirlik


Oriflame'de uzun vadeli vizyonumuz tamamen sürdürülebilir bir şirket olmaktır Bu, gezegenimizin sınırları içinde yaşamak, çevremize saygı duymak ve herkesin başarılı olabileceği adil bir topluma katkıda bulunmak anlamına gelir.

Bu nedenle ürünlerimizi formüle ederken güçlü çevre politikalarımıza uygun ve çevreye zarar vermeyen doğal içerikler kullanmaya özen gösteriyoruz. Aslında, cilt bakım ürünlerimizde bitki özlerini kullanan ilk şirketlerden biriyiz ve her zaman yenilenebilir bitki kaynaklarından içeriklerimizin kullanımını optimize etmeye çalıştık.

Halihazırda çok fazla ilerleme kaydedilmiş olmasına rağmen, Oriflame olarak bunun uzun bir yolculuk olduğunun ve daha yapılacak çok şey olduğunun farkındayız. Bu nedenle, Oriflame'in odaklanmaya devam ettiği ve kendini adamış olduğu üç temel alanı tanımlamak için yeni sürdürülebilirlik stratejimizi uygulamaya karar verdik.


Oriflame Kayıt Olmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Oriflame Üyelik Kayıt Ücreti Ne Kadar?

Oriflame üyelik işlemi için herhangi bir para ödemezsiniz.

Oriflame kayıt işlemi sonrası belirli aralıklarla ürün siparişi vermemiz gerekir mi?

Oriflame üyeliği sonrası herhangi bir şekilde düzenli sipariş vermeniz gerekmez. Üyeliğiniz bir yıllık bir dönem içerisinde herhangi bir şekilde işlem yapmadığınız takdirde iptal edilir.

Aylık olarak ürün siparişi için belirli bir miktar var mı?

Düzenli olarak ürün siparişi verme zorunluluğunuz olmadığı gibi herhangi bir alt limit de bulunmamaktadır.

Oriflame Ürün siparişi için ödemeler nasıl gerçekleşir?

Oriflame ürün siparişi verdikten sonraki 21 gün içerisinde ödemeyi PTT şubelerinden veya Oriflame anlaşmalı bankalardan yapabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı kullanılıyorsanız oriflayme web sitesine girerekte ödemenizi yapabilirsiniz.


Oriflame Kayıt

Oriflame firmasına kayıt olarak hayatımızdaki en büyük fırsatı kazanca çevirebilirsiniz. Oriflame firmasının fırsatlar dünyasında birçok avantajlı ürün bulunmakla birlikte aynı zamanda üyeleri içinde birçok cazip fırsat sunulmaktadır. Oriflame firması her ay çıkarmış oldu kataloglar ile birlikte ürün satışını gerçekleştirirken aynı zamanda üyelerinin de bu satıştan gelir elde edebilmelerini amaçlamaktadır. Bu sayede hem insanların kaliteli ürünleri uygun fiyata elde etmesi sağlanmış olacak hem de arada oluşan kar marjı üyelere aktarılacaktır.

Bu kapsamda Oriflame üyesi olan birisi kayıt olduktan sonra yaptığı tüm satışlardan gelir elde etmeye başlayacaktır. Bu gelir için herhangi bir ödeme yapması da gerekmeyecektir. Oriflame kayıt sistemi sayesinde insanlar gelir elde ederken, ürünlerin elde edilmesi için herhangi bir sermaye kullanmak zorunda kalmamaları sayesinde herkes için ek iş imkanı oluşmuş olmaktadır. Bu aşamada insanlar normal iş hayatlarına devam ederken bir yandan da Oriflame ürünlerinin satışını gerçekleştirerek gelir elde edebilecektir.

Ayrıca herhangi bir işi olmayan ya da yeni iş kurma aşamasında olan insanların da Oriflame sistemini kullanabilmeleri mümkündür. Bu sayede herhangi bir sermaye ortaya koymadan ya da herhangi bir yerde iş yeri açıp bu iş yerinin sahip olması gereken ürünleri için para ödemeden kolaylıkla satış yapabilecektir. Ayrıca bu ürünlerin satışının temel etkenlerinden birisi olan “reklam” gibi giderler içinde herhangi bir ödeme yapmayacaktır.

Oriflame firması üzerinden kar elde etmek isteyen insanların yapacağı tek şey onlara gönderilen kataloglarda bulunan ürünlerin satışını gerçekleştirmek olacaktır. Bu ürünlerin satışı ile birlikte net bir şekilde kar elde etmeye başlayacaklardır. Bu sistemin çalışma prensibi o kadar güzel bir şekilde dizayn edilmiştir ki insanların daha ilk aşamada kar elde etmeleri sağlanmaktadır. Bu durum, kişinin kendi ihtiyacı olan cilt bakımı ve kozmetik ürünleri gibi aslı ihtiyaçlarını satın almasıyla gerçekleşecektir.

Düzenli Bir İşe Sahip Olabilirsiniz

Zaten kendisi için satın almak zorunda olduğu bu ürünleri piyasada bulunan ürünler ile kıyas edildiğinde çok daha üstün bir kaliteye sahip olan Oriflame ürünlerinden satın almak isteyecek ve bunun karşılığında piyasadaki ürünlerden çok daha düşük bir tutarda ödeme yapacaktır. Bu durumda hali hazırda çok yüksek meblağlara ürün satın almadığı için aradaki farkı kar olarak kullanabilecektir. Bununla birlikte kendisi için, ek gelir olması adına da bu sistemi düzenli bir iş haline getirebilir.

Kayıt oluşturan kişi, Oriflame firmasının düzenli olarak göndermiş olduğu kataloglarda bulunan ürünleri, çevresindeki insanlara satarak rahatlıkla ara kazanacaktır. İnsanlara katalog fiyatından sattığı ürünlerin Oriflame firmasına ödemesini yaparken daha düşük fiyatta ödeme yapacağı için aradaki çıkan farkı kendisi alacaktır.

Teknolojiden Faydalanın

Bununla birlikte daha fazla kar elde etmek isteyen insanlar genellikle kontrol edebilecekleri geniş bir ekip oluşturmakta ve bu ekiple birlikte bulundukları bölgede satış gerçekleştirmektedir. Gerçekleştirilen bu satışlar neticesinde insanlar hiçbir yatırım yapmadan rahatlıkla yüksek gelirler elde edebilecektir.

Ayrıca bazı girişimciler daha fazla kar elde etmek ve daha fazla satış gerçekleştirmek için teknolojiden de faydalanmaktadır. Bu aşamada incelendiğinde, internet sitesi açarak sadece bulunduğu bölgede değil dünya genelinde satış yapan girişimciler de bulunmaktadır. Bu girişimciler, çok akıllı bir şekilde davranarak teknoloji ile birlikte daha fazla insana ulaşabileceklerini fark etmiş ve bu platformda satışlar gerçekleştirerek çok daha yüksek oranlarda gelir elde etmeyi başarmışlardır.

Ayrıca sadece internet sitesi değil Facebook, Twitter ve İnstagram gibi çeşitli sosyal medya platformlarında da bu ürünlerin satışını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu tür sosyal platformlar üzerinden, kişilerin kullanıcı oluşturarak ürün satışı yapabiliyor olmaları aynı zamanda girişimcilerin bu alanlara yoğunlaşmasını da etkilemiştir. Özellikle günümüzdeki insanların günlerinin büyük bölümünü bu tür sosyal medya platformlarında geçiriyor olması, o alanlarda ürün satışının daha yoğun bir şekilde yapılabileceğini de ortaya koymaktadır. Bu sayede satışları daha rahat bir şekilde yapacağınız için daha fazla ürünün satışını gerçekleştirebileceksiniz. Buna bağlantılı olarak da bu ürünlerden elde edeceğiniz karın daha fazla olmasını sağlamış olacaksınız. Sizlerde herhangi bir ücret ödeme zorunluluğunda kalmadan bu tür sosyal medya platformlarına üye olabilir ve bu üyelik ile birlikte insanların Oriflame firmasının kaliteli ürünlerini satın almasında yardımcı olabilirsiniz.


Oriflame Kayıt / Üyelik İşlemleri ve Avantajları
Oriflame Kayıt / Üyelik İşlemleri ve Avantajları

Oriflame Kayıt

Oriflame kayıt oluşturma, Oriflame internet sitesi üzerinden gerçekleşen işlemler arasında yer almaktadır. Oriflame kayıt için Oriflam resmi internet adresine girilmesi ve üyelik kaydının tamamlanması yeterlidir. Üyeliliğin SMS veya e-posta kanalı ile tamamlanmasından sonra kolaylıkla sipariş verme işlemleri başlayabilir.


Oriflame Katalog Nedir?

Oriflame katalogları, Oriflame tarafından üretilmiş ürünlerin kullanıcılarının satışına sunulmasından sonra tanıtımlarının yapılması ve fiyatlarından da sipariş verecek kişilerin haberdar olabilmesi amacı ile oluşturulmuş bir üründür. Her ay yeni bir Oriflame katalogu çıkar ve bu çıkan Oriflame katalogu içinde yer alan ürün satış temsilcileri tarafından sipariş verilebilir olur. Bu sayede katalogda yer alan herhangi bir ürünü almak isteyen kişiler kolaylıkla satış temsilcilerine ulaşarak siparişlerini oluşturabilme şansına sahiptir.


Oriflame Üye Girişi Nasıl Yapılır?

Oriflame üye girişi sayfası, Oriflame ana sayfası üzerinde yer alan “Danışman” sayfasıdır. Oriflame firmasına üye olmuş ve aktif olarak danışmanlık yapmakta olan kişiler, üye girişi sayfasını kullanarak üyeliklerini kullanmaya başlayabilirler. Üye girişinin sağlanabilmesi için ilgili sayfaya giriş sağlanmasından sonra kullanıcı adı ile şifre kullanarak sayfaya giriş yapılması gerekecektir. Doğru kullanıcı adı ile şifre kullanımı sonrasında kolaylıkla üye girişleri yapılacaktır.


Oriflame Temsilci Girişi Nasıl Yapılır?

Oriflame temsilci sayfasına giriş, oriflame tarafından temsilcilerinin özel kullanımı için belirlenmiş olan “login” başlıklı sayfa üzerinden gerçekleşebilir. Bu sayfaya erişim, danışman sayfasına olduğu gibi kullanıcı adı ile şifre beraberinde gerçekleşebilecektir.


Oriflame Üyelik Ücreti Var Mı?

Oriflame üye olma ücreti, yoktur. Ne Oriflame resmi sitesi üzerinden oluşturulan kayıtlar üzerinden ne de Oriflame temcilcileri aracılığı ile gerçekleştirilecek olan üyeliklerin hiçbiri için herhangi bir ücret ödemesinin yapılmasına gerek yoktur. Bunun için üye olmadan önce kendisinden ücret veya banka bilgisi talebinde bulunan kişilere oldukça dikkat edilmesi gereklidir. Ayrıca Oriflame firması, sipariş sağlamadıkları sürece hiçbir üyesinden üyelik ücreti gibi durumları da talep etmeyecektir.


Oriflame Ödemeleri Nereye Yapılıyor?

Oriflame satış ödemelerinin yapımı, üyeler tarafından belirlenmiş olan kendi hesaplarına yapılacaktır. Oriflame üzerinden belirli bir seviyede satış yapmış olan kişiler, dönem sonu gelmesi itibari ile hesaplarında topladıkları puan ve oranlara bakılarak belirli bir ödeme almaktadırlar. Kendi hesapları için belirttikleri banka hesaplarına ay sonlarında düzenli olarak ücret ödemeleri gerçekleşir.


Oriflame Üyelik Nasıl Düşer?

Oriflame üyeliğinin sona ermesi, yalnızca Oriflame üyesi olmuş kişilerin 12 ay yani 1 sene boyunca hesaplarını kullanmayışları ile gerçekleşen durumlar arasındadır. Aktif olarak kullanılan ve Oriflame kayıt işlemi yapılmış olan hesapların hiçbiri, kendiliğinden kapanmaz. Arzu ederlerse, hesap sahiplerinin taleplerine bağlı olarak üyelikleri sonlanabilir. Ancak istenmediği sürece bu durum gerçekleşmeyeceğinden danışmanların üyeliklerinin düşmesi hakkında endişe etmelerine gerek kalmayacaktır.


Oriflame Sipariş Verme Nasıl Yapılır?

Oriflame siparişlerinin oluşturulması işlemi için öncelikli olarak üye kişilerin ana sayfa üzerinden danışman sayfalarına girmeleri gereklidir. Daha sonra, sayfanın sol tarafında yer alan menü üzerinden “sipariş” seçeneği seçilir ve talep edilen ürünlere tıklanarak sipariş oluşturma işlemleri gerçekleştirilmiş olur. Basit bir şekilde gerçekleştirilen sipariş oluşturma işlemi sonrasında sipariş kargoları da danışmanların eline birkaç gün içinde ulaşacaktır.


Oriflame Askıda Kalan Ödeme Ne Demek?

Oriflame ödemelerin askıda kalması durumu, aktif olarak satış işlemleri gerçekleştiren ve Oriflam firmasına fatura borcu olan kişilerin karşılaşabilecekleri durumlardan biridir. Danışmanlar, fatura borçlarının hepsini ödemedikleri veya ödeme yapmış olmalarına rağmen gerekli olan ücretlerin hesaplarına geçmediği durumlarda bu uyarı ile karşılaşabilirler. Eğer ödemeyi doğru hesaba gerçekleştirmişlerse bu konuda endişe etmelerine gerek kalmayacaktır. Mesai günü geldiği zaman ilgili hesaba geçen ödeme sayesinde borç kapanacaktır.


Oriflame Üst Danışman Nasıl Olunur?

Oriflame üst danışmanlık pozisyonu, gelebilmek için danışman olan kişilerin satış seviyelerinin artması sonucunda performans iskontolarının da yükselmesine gerek kılmaktadır. Oriflame’da danışman olan bir kişi, üst danışmanlığa geçebilmek için 3 ay üst üste %24 performans iskontosunu geçmek zorundadır. Bir ay %24 seviyesinin altında kalması durumunda üst danışman olma hakkı kendisine verilmeyecektir.


Oriflame’da Ne Satılır?

Oriflame’ın satıştaki ürünleri, oldukça fazla ve farklı kategorilerdedir. Oriflame bir kozmetik ve bakım ürünleri üretimi şirketidir. Bunun için hem kişisel bakım ve kozmetik ürünleri konusunda oldukça fazla ürün çeşidi vardır ve her geçen gün daha da fazla ürün üreterek müşterileri için satışa sunmaya devam etmektedir. Bu ürünlerin kategorileri şöyle sıralanmıştır:

Makyaj ürünleri

Kişisel bakım ürünleri

Cilt bakım ürünleri

Saç bakım ürünleri,

Parfümler

Erkek bakım ürünleri

Zinde kalma ürünleri (vitamin ve mineraller)

Aksesuarlar


Oriflame Türkiye’ye Ne Zaman Geldi?

Oriflame Türkiye satışlarının başlaması, 1998 yılında gerçekleşmiştir. 1998 yılı itibari ile Türkiye’de Oriflame temsilcilikleri kurulmaya başlanmıştır. Kısa bir süre içinde de Oriflame üyelikleri sistematik bir şekilde ilerletilmeye devam edilmesi sayesinde büyümeye devam edilmektedir.


Oriflame Para İadesi Nasıl Yapılır?

Oriflame ürünlerinden iade alınması için ürünlerinden memnun kalmamış olan kişilerin ürünlerini satın aldıkları satış temsilcisi ile iletişime geçmeleri gereklidir. Oriflame üzerinden ürün almış olan herkes için, 15 gün deneme süresi verilir. Kişiler bu deneme süreci içinde üründen memnun kalmayabilir veya ürün kendilerinde alerjik bir reaksiyon yaşamalarına neden olabilir. Bu gibi durumlarda ürünlerinin kişilere teslim edilmesi ile beraber kolaylıkla para iadeleri de yapılmış olacaktır. Satış danışmanları için iade süreci, alınmış olan ürün için iade talebi oluşturulması ile gerçekleştirilecektir. Ürün iade talebi onaylanır onaylanmaz da para iadesi süreci başlar.


Oriflame Üye Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Oriflame üye numarasının öğrenilmesi için kişilerin e-posta adresleri ve şifrelerini kullanarak sistemlerine giriş yapmaları gerekecektir. Oriflame üyeleri, sisteme giriş sağlamalarından sonra, profil bilgileri ile beraber kişisel bilgilerinin de yer aldığı sayfaya giriş yapmaları gerecektir. Profillerinde bu bilgilerin tümü mevcuttur. Ayrıca, kişilerin üyeliklerinin tamamlanmasından hemen sonra kişilerin kullanmaları gereken tüm üyelik bilgileri kendilerine bilgilendirme amaçlı olarak gönderilir. Bu bilgilerin saklanması sayesinde de kişiler üye numaralarını kontrol edebilirler.


Oriflame Sipariş Nasıl İptal Edilir?

Verilmiş Oriflame siparişinin iptali için danışman sayfasına giriş yapılması ve siparişlere ulaşılması gereklidir. Oriflame üzerinden verilmiş olan siparişlere ulaşılmasından sonra, kişilerin oluşturdukları siparişlerden hangisinin iptalini istiyorlarsa ona tıklamaları ve “Fatura iptali” seçeneğine tıklayarak siparişlerinin iptalini gerçekleştirmeleri gereklidir. Oriflame aracılığı ile oluşturulmuş olan siparişler, kargoya verilmeden önce iptal edilebilir. Siparişlerin kargoya verilmesi itibari ile siparişlerin iptali değil ancak iade formu kullanımı ile beraber iadeleri gerçekleşecektir. Bu sayede yine siparişler iptal olabilir.


Oriflame Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

Oriflame şifre değiştirme işlemi için öncelikle Oriflame danışmanlarının eski şifreleri ile sisteme giriş yapmaları ve Ayarlar sayfası üzerinden “Hesap”, daha sonra “Şifre değiştir” seçeneğine tıklayarak yeni bir şifre belirlemeleri gerekecektir. Oriflame kayıt işlemi esnasında hesap sahibi olan kişiler kendilerine bir şifre belirlemek zorundadırlar. Bu şifreyi değiştirmek istememeleri ancak unutmaları durumunda ana sayfa ekranı üzerinde yer alan “Şifremi Unuttum” seçeneği ile de kolaylıkla şifre değiştirme işlemleri gerçekleştirilecektir.


Commenti


bottom of page